Ciąża jest sexy! Pozytywny nurt podsycany przez gwiazdy.

bycie w ciazy jest sexy

Bycie w ciąży jest seksowne, a kobiety spodziewające się dziecka są bardzo atrakcyjne! Za czasów pokolenia naszych babć stwierdzenia takie brzmiały niemal jak herezja albo perwersja. Dziś jednak spora część świata dostrzega ten ciążowy seksapil, a przyczyniły się do tego w dużej mierze gwiazdy showbiznesu.

Ciężarna. Już samo to słowo nie brzmi zbyt seksownie. A jeśli do tego przywołamy stereotyp kobiety przy nadziei, jawi nam się następujący obraz: opuchnięta, jedząca za dwoje kobieta, szczelnie okutana ubraniami, nawet latem. Bez makijażu, z dramatycznymi odrostami na głowie – bo przecież nie wolno się upiększać podczas ciąży, żeby nie zaszkodzić dziecku (choć tak naprawdę to przecież kwestia doboru odpowiednich kosmetyków). Bycie sexy jej nie w głowie, ponieważ teraz misją jej ciała i ducha jest zupełnie coś innego niż czucie się atrakcyjną kobietę. Opuchnięte nogi w miskę z solą, sukienka jak worek na ciało, szydełko w rękę – i tak czekamy na rozwiązanie!

Na szczęście takim wyobrażeniom, stereotypom i takiemu podejściu do kobiet w ciąży świat już dawno powiedział „pa-pa!”. A przyczyniły się do tego w dużej mierze gwiazdy kina, muzyki czy mody. Jedną z głośniejszych nagich, profesjonalnych sesji ciążowych odbyła i pokazała światu na okładce znanego pisma wiele lat temu Demi Moore.

nagie gwiazdy w ciazy

Niezależnie od fali krytyki ze strony bardziej konserwatywnych środowisk, Demi znalazła wiele naśladowczyń na całym świecie: Britney Spears, Jessica Simpson, Christina Aguilera, a z rodzimych gwiazd Anna Mucha czy Natasza Urbańska. To tylko niektóre z celebrytek, jakie rozebrały się do seksownych, profesjonalnej sesji zdjęciowych, pojawiających się na okładkach kolorowych magazynów.

celebrytki nago w ciazy

Trend ten szybko podchwyciło wiele „zwykłych kobiet”. Sprzężenie tego nurtu z ewolucją świadomości społecznej na temat rozkwitu kobiecości i piękna podczas ciąży dały w efekcie pozytywne – zdaniem Mam na Relaksie – zjawisko. Przyszłe mamusie zaczęły się coraz częściej czuć pewnie i seksownie, nawet w ostatnim trymestrze ciąży. Długie, luźne, ciążowe sukienki, przypominające niekiedy zgrzebny wór, zostały zastąpione przez dopasowane, bardzo kobiece ubrania. Nawet brzuszek latem jest coraz chętniej odkrywany. Odrosty ukryte pod opaską czy apaszką zastąpione zostały wymyślnymi fryzurami. Kobiety w ciąży stały się kolorowe, energetyczne, pewne siebie i często naprawdę bardzo pociągające!

sexy ciaza - Mamy na Relaksie

Inna kwestią jest pewnego rodzaju przesada, polegająca na zbyt częstym „obnażaniem się” kobiet w ciąży i młodych mam w mediach społecznościowych. Nieprofesjonalnie, nieprzemyślane zdjęcia, ukazywanie wizerunku swoich dzieci, odkrywanie się z wieloma intymnymi oraz rodzinnymi sprawami – to już nieco inny temat, o którym Mamy na Relaksie wspominały TUTAJ.

Pomijając kwestie nieprzemyślanego „wylewania się” w social mediach, a wracając do sprawy piękna i seksapilu kobiet w ciąży, możemy powiedzieć na koniec: tak trzymać, dziewczyny! Natura już tak zadbała o nasz układ hormonalny podczas ciąży, że – jeśli tylko docenimy same siebie i zapewnimy naszemu ciału odpowiednią „oprawę” – będziemy mogły olśniewać otoczenie blaskiem włosów, cery, krągłością piersi, promiennym spojrzeniem i tą niezwykłą energią, której nie ma nikt inny na świecie. Tylko kobiety spodziewające się dziecka :-).

—————————————————————————-

A przy okazji – Mamy na Relaksie polecają wszystkim przyszłym oraz świeżo upieczonym sexy mamusiom słynne na całym świecie, bambusowe otulacze i różne muślinowe cudeńka dla dzieci,
marki Aden + Anais.

Fot. Demi Moore na okładce Vanity Fair, źródło: figa.pl
Fot. Natasza Urbańska, źródło zdjęcia Viva (www.viva.pl)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s