Rozwój intelektualny dziecka – tak wiele zależy od Ciebie! Czym jest NUTRI BABY IQ?

nutri baby iq

Gdy jesteś w ciąży, dokładasz wszelkich starań, aby wspierać rozwój ogólny i intelektualny Twojego maleństwa: zdrowo się odżywiasz, przyjmujesz odpowiednie suplementy, starasz się wysypiać, relaksować, dotleniać na świeżym powietrzu. I wciąż zastanawiasz się, jaki będzie ten mały człowieczek, na którego tak czekasz! Czy będzie zdrowy, mądry? Czy będzie szybko się uczył? Czy zacznie wcześnie mówić? Czy będzie miał jakieś nieprzeciętne zdolności, talenty? Jednak gdy malec przychodzi na świat okazuje się, że wiele z tych pytań to nadal kwestie otwarte…

Dlatego warto pamiętać, że Ty sama, jako świeżo upieczona mama, wciąż masz możliwość wpływania na to, aby odpowiedź na pytania o zdrowie, rozwój intelektualny dziecka oraz jego zdolności i umiejętności była w przyszłości satysfakcjonująca. Czy wiedziałaś Mamo, w jak dużym stopniu rozwój mózgu i układu nerwowego niemowlęcia zależy właśnie od Ciebie?

Rozwój mózgu niemowląt – wsparcie poprzez dietę i stymulujące bodźce

Jak dowodzi współczesna nauka, uwarunkowania genetyczne nie jedyny czynnik wpływający na to, jakie będzie Twoje dziecko w kolejnych etapach jego życia. Talenty, zdolności, tempo rozwoju intelektualnego i ogólnego, umiejętność zapamiętywania, a nawet jakość widzenia i kondycja oczu dziecka – na to wszystko masz wpływ!

Rozwój mózgu i układu nerwowego dziecka to wypadkowa wielu czynników, wśród których – obok genów – bardzo duże znaczenie mają czynniki środowiskowe i doświadczenia życiowe oraz żywieniowe we wczesnych etapach dzieciństwa. Mózg maluszka w ciągu pierwszych 3 lat życia jest niesamowicie chłonny i ma ogromny potencjał rozwojowy. To jedyny taki czas w skali całego życia – im pełniejsze wsparcie dasz wtedy maluszkowi, tym większą „nagrodę” oboje otrzymacie w przyszłości.

Jednym z najlepszych sposobów wspierania rozwoju dziecka na wczesnych etapach dzieciństwa jest dostarczanie mu doświadczeń w formie dostosowanej do jego wieku – czyli w postaci różnego typu zabaw oraz aktywności psychoruchowych. Każda kołysanka śpiewana dziecku, wierszyk, dotyk, uśmiech, mądrze dobrana zabawka, ćwiczenia rączek, nóżek, wzroku oraz każda zabawa, jaka przychodzi Ci do głowy – to wszystko ma wpływ na rozwój mózgu i układu nerwowego malca. Dlatego gdy całujesz i łaskoczesz stópki maleństwa, gdy bawisz się z nim w „samolociki” lub „a-ku-ku” – nie tylko budujesz więź między Wami, ale przyczyniasz się do jego rozwoju, również intelektualnego.

Na rozwój ogólny oraz rozwój mózgu i układu nerwowego dziecka – a w efekcie na osiągnięty w przyszłości poziom inteligencji – można wpływać poprzez odpowiednią dietę, bogatą w kwasy tłuszczowe omega-3, zwłaszcza DHA oraz w witaminę D3.

DHA i witamina D dla niemowląt – dlaczego warto uzupełniać dietę za pomocą dobrych suplementów?

Podstawą zdrowia dziecka jest prawidłowa dieta, która pokrywa zapotrzebowanie na większość składników i witamin. Jednak – jak potwierdzają specjaliści – trudno jest zapewnić dziecku odpowiednią ilość DHA i witaminy D w codziennej diecie. W Polsce obserwuje się niedobór DHA z powodu niewystarczającego spożycia ryb oraz niedobór witaminy D z powodu słabego nasłonecznienia (zbyt mało tej witaminy wytwarza się w skórze dziecka). Ze względu na opisane niedobory wskazana jest suplementacja DHA i witaminy D u niemowląt, niezależnie od sposobu karmienia czy pory roku. Ważne jest jednak, aby wybrać preparat, który będzie odpowiedni i bezpieczny dla Twojego maluszka.

NUTRI BABY IQ – mądrze wspieraj rozwój dziecka

NUTRI BABY IQ to wyjątkowy, nowoczesny produkt, który pomoże Ci uzupełnić dietę Twojego szkraba w dobroczynne kwasy DHA oraz witaminę D. Zawiera optymalną dzienną porcję tych składników, w dawkach zgodnych z aktualnymi rekomendacjami Ekspertów. To preparat najwyższej jakości, stworzony ze składników naturalnego pochodzenia. Jest on w formie wygodnych kapsułek twist-off. Ma przyjemny zapach – by Twój maluszek chętnie go połykał (nie musisz preparatu rozpuszczać w żadnych płynach czy pokarmach).

baby iq - new small

Składniki zawarte w NUTRI BABY IQ wspierają prawidłowy rozwój Twojego dziecka i jego mózgu. A Ty, z każdym dniem, czujesz rosnącą radość i satysfakcję, gdy widzisz jak – dzięki odpowiedniej diecie, stymulującym bodźcom i zabawom, a przede wszystkim dzięki Twojej miłości – maluszek zaskakuje Cię swoją mądrością i osiągnięciami rozwojowymi.

——————————————————————————————————-

Oryginalny preparat NUTRI BABY IQ możesz kupić w KIDY.PL

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s