„Poproszę kaszkę z różowymi uszami…” Mamuko – organiczne kaszki dla niemowląt najwyższej jakości

530976_545913435424882_1809818957_n
Kaszki dla niemowląt to często pierwszy, inny niż mleko, posiłek dziecka w czasie rozszerzania diety. Za pomocną kaszek zbożowych wprowadzamy także gluten do diety niemowląt. Dostęp do kaszek dla niemowląt jest stosunkowo łatwy, problem jest nieco większy jeśli pragniemy zdobyć kaszkę, do której produkcji użyto wyłącznie surowców z organicznych upraw, popartych certyfikatami. Wciąż nie wszyscy mamy w okolicy sklepy ze zdrową żywnością, które mają w swym asortymencie ekologiczne produkty dla niemowląt.

Mamuko kaszki dla niemowląt i dzieci z jakością BIO

Do już dostępnych organicznych marek oferujących zbożowe kaszki ekologiczne tj. Holle, Organix, Topfer, Lebenswert, BabySun, dołączyła litewska marka Mamuko – z produktami, wytworzonymi na bazie surowców z wiarygodnych rodzimych i europejskich gospodarstw o innowacyjnym sposobie przyrządzania. Dołączyła i wygląda na to, że dołącza od razu jakością i różnorodnością oferty do tych najlepszych.

Marka cieszy się jednak rosnącym powodzeniem wśród świadomych rodziców. Stoi za nią sympatyczne rodzinne przedsiębiorstwo, które wprowadziło już dziesięć organicznych kaszek dla niemowląt i dzieci, a jakość każdej z nich jest potwierdzona certyfikatem EU Organic nadanym przez EKOARGOS.

Mamuko to idealny wybór dla rodziców, którzy pragną dla swoich dzieci tego co w naturze najlepsze, jednak często z braku czasu, muszą zrezygnować z klasycznego gotowania kasz. Specjalna produkcja kaszek Mamuko skraca czas jej przygotowania, zatrzymując zarazem cenne składniki odżywcze i witaminy.mamuko porridge kaszkaOrganiczne nie zawsze znaczy „dla niemowląt”

Coraz popularniejsza i łatwiej dostępna jest żywność ekologiczna, a świadomość konsumenta i czytanie etykiet staje się codziennością. Jednak nie zawsze to co przeznaczone dla dorosłych jest dobre dla niemowląt i dzieci, nawet jeśli produkt ten jest oznaczony jako 100% organiczny, ekologiczny, BIO. Wymogi odnośnie organicznej żywności dla niemowląt i dzieci są wielokrotnie wyższe niż te dla dorosłych. Dlatego warto wybierać produkty, przeznaczone dla odpowiedniego wieku maluszka, gdyż tylko wtedy mamy pewność, że produkty te zostały przetestowane pod kątem zawartości poszczególnych składników zgodnej z normami dla niemowląt i dzieci, tak aby nie przeciążać młodego organizmu.

Innowacyjny sposób przygotowania kaszek Mamuko

Najczęściej przygotowanie kaszki dla niemowląt polega na zmieszaniu jej z odpowiednią ilością przegotowanej wody o wskazanej temperaturze, mlekiem mamy, mlekiem modyfikowanym lub innym produktem mlecznym. Mamuko łamie te zasadę i nakazuje krótko podgotować!

Stoi za tym bardzo ważna kwestia. Nowe opakowanie kaszki jest na pewno świeże tuż po otwarciu, ale podczas kolejnej porcji nie ma pewności, że kaszka nie została „wzbogacona” o rożnego rodzaju drobnoustroje. W tym przypadku, aby zagwarantować najwyższą zdrową jakość gotowego dania producent poleca – podgotujmy Mamuko przez krótkie 3-5 minut.

Sympatyczne stworki z włóczki

Każda z kaszek ma na opakowaniu rysunek przyjaznego kolorowego stworka z włóczki, który nadaje indywidualny charakter każdej z nich. Dzięki temu dziecko z czasem może rozpoznać swoją ulubioną kaszkę a rodzic, któregoś dnia usłyszy „Mamo chcę tę kaszkę ze stworkiem z niebieskim loczkiem” albo „ Tato ja, nie chcę znowu tej z dużymi różowymi uszami, daj mi tę w żółtej czapce”. I oczywiście po chwili zastanowienia zmiana zdania: „Nie, może jednak zjem dziś kaszkę ze stworem sportowcem”… ?

KASZKI MAMUKO

Rynek żywności dla niemowląt coraz bliżej natury

Do żywienia niemowląt warto szukać produktów dobrej jakości, takich, które są przetworzone w najmniejszym stopniu. Jakość taką gwarantują produkty organiczna żywność przeznaczona dla niemowląt i dzieci, która coraz częściej stanowi część asortymentu sklepów z produktami dla dzieci.

Rosnące zapotrzebowanie na żywność ekologiczną dla dzieci napędza także podaż tego typu produktów, a z uwagi na fakt, że statystyczny rodzic jest coraz bardziej świadomym konsumentem, możemy przypuszczać, że tendencja ta będzie się rozwijać.

W efekcie poprawi to nie tylko jakość dostępnej na rynku żywności, ale przede wszystkim kondycję środowiska przez świadomość i ekologiczne podejście do sposobu uprawiania gleby.  Serdecznie witamy ten trend!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s